Showmanship awards


Senior Feeder Calf: first place, Jarred Hitt; second place, Adam Wilson; third place, Leah Hoffman.

Senior Feeder Calf: first place, Jarred Hitt; second place, Adam Wilson; third place, Leah Hoffman.


Senior Goat: first place, Chesnie Brinker; second place, Kira Henderson; third place, Karli Stewart.


Senior Hog: third place, Levi Wright; second place, Karlee Edmonds; first place, Dalton Dangerfield.


Senior Heifer: first place, Nate Benson; second place, Autumn Boher; third place, Megan Pursley.


Senior Steer: first place, Sidney Facemyer; second place, Kate Henderson; third place, Brandi Facemyer.


Junior Feeder Calf: first place, Garett Turley; second place, Seth Ohlinger; third place, Wyatt Harris.


Junior Hog: third place, Lillian Bowles; second place, Jackson Redman; first place, Emily Bale.


Junior Lamb: first place, Payton Staats; second place, Malea Bechtle; third place, Layla St. Onge.


Junior Goat: first place, Nathan Wood; second place, Chloe Patrick; third place, Aliyah Peck.


Junior Heifer: first place, Hannah Baker; second place, Caleb Pierson; third place, Matthew Thomas.


Senior Lamb: first place, Kaitlyn Dunn; second place, Hayley Keefer; third place, Emily Keefer.


Senior Feeder Calf: first place, Jarred Hitt; second place, Adam Wilson; third place, Leah Hoffman.

Senior Goat: first place, Chesnie Brinker; second place, Kira Henderson; third place, Karli Stewart.

Senior Hog: third place, Levi Wright; second place, Karlee Edmonds; first place, Dalton Dangerfield.

Senior Heifer: first place, Nate Benson; second place, Autumn Boher; third place, Megan Pursley.

Senior Steer: first place, Sidney Facemyer; second place, Kate Henderson; third place, Brandi Facemyer.

Junior Feeder Calf: first place, Garett Turley; second place, Seth Ohlinger; third place, Wyatt Harris.

Junior Hog: third place, Lillian Bowles; second place, Jackson Redman; first place, Emily Bale.

Junior Lamb: first place, Payton Staats; second place, Malea Bechtle; third place, Layla St. Onge.

Junior Goat: first place, Nathan Wood; second place, Chloe Patrick; third place, Aliyah Peck.

Junior Heifer: first place, Hannah Baker; second place, Caleb Pierson; third place, Matthew Thomas.

Senior Lamb: first place, Kaitlyn Dunn; second place, Hayley Keefer; third place, Emily Keefer.

Senior Feeder Calf: first place, Jarred Hitt; second place, Adam Wilson; third place, Leah Hoffman.
https://www.mydailyregister.com/wp-content/uploads/sites/24/2018/08/web1_FairSeniorFeederCalf.jpgSenior Feeder Calf: first place, Jarred Hitt; second place, Adam Wilson; third place, Leah Hoffman.

Senior Goat: first place, Chesnie Brinker; second place, Kira Henderson; third place, Karli Stewart.
https://www.mydailyregister.com/wp-content/uploads/sites/24/2018/08/web1_FairSeniorGoat-Copy.jpgSenior Goat: first place, Chesnie Brinker; second place, Kira Henderson; third place, Karli Stewart.

Senior Hog: third place, Levi Wright; second place, Karlee Edmonds; first place, Dalton Dangerfield.
https://www.mydailyregister.com/wp-content/uploads/sites/24/2018/08/web1_FairSeniorHog-Copy.jpgSenior Hog: third place, Levi Wright; second place, Karlee Edmonds; first place, Dalton Dangerfield.

Senior Heifer: first place, Nate Benson; second place, Autumn Boher; third place, Megan Pursley.
https://www.mydailyregister.com/wp-content/uploads/sites/24/2018/08/web1_FairSeniorReplacement-Copy.jpgSenior Heifer: first place, Nate Benson; second place, Autumn Boher; third place, Megan Pursley.

Senior Steer: first place, Sidney Facemyer; second place, Kate Henderson; third place, Brandi Facemyer.
https://www.mydailyregister.com/wp-content/uploads/sites/24/2018/08/web1_FairSeniorSteer-Copy.jpgSenior Steer: first place, Sidney Facemyer; second place, Kate Henderson; third place, Brandi Facemyer.

Junior Feeder Calf: first place, Garett Turley; second place, Seth Ohlinger; third place, Wyatt Harris.
https://www.mydailyregister.com/wp-content/uploads/sites/24/2018/08/web1_FairJuniorFeeder.jpgJunior Feeder Calf: first place, Garett Turley; second place, Seth Ohlinger; third place, Wyatt Harris.

Junior Hog: third place, Lillian Bowles; second place, Jackson Redman; first place, Emily Bale.
https://www.mydailyregister.com/wp-content/uploads/sites/24/2018/08/web1_FairJuniorHog.jpgJunior Hog: third place, Lillian Bowles; second place, Jackson Redman; first place, Emily Bale.

Junior Lamb: first place, Payton Staats; second place, Malea Bechtle; third place, Layla St. Onge.
https://www.mydailyregister.com/wp-content/uploads/sites/24/2018/08/web1_FairJuniorLamb.jpgJunior Lamb: first place, Payton Staats; second place, Malea Bechtle; third place, Layla St. Onge.

Junior Goat: first place, Nathan Wood; second place, Chloe Patrick; third place, Aliyah Peck.
https://www.mydailyregister.com/wp-content/uploads/sites/24/2018/08/web1_FairJuniorMarketGoat.jpgJunior Goat: first place, Nathan Wood; second place, Chloe Patrick; third place, Aliyah Peck.

Junior Heifer: first place, Hannah Baker; second place, Caleb Pierson; third place, Matthew Thomas.
https://www.mydailyregister.com/wp-content/uploads/sites/24/2018/08/web1_FairJuniorReplaceHeifer.jpgJunior Heifer: first place, Hannah Baker; second place, Caleb Pierson; third place, Matthew Thomas.

Senior Lamb: first place, Kaitlyn Dunn; second place, Hayley Keefer; third place, Emily Keefer.
https://www.mydailyregister.com/wp-content/uploads/sites/24/2018/08/web1_0808.fair_.jpgSenior Lamb: first place, Kaitlyn Dunn; second place, Hayley Keefer; third place, Emily Keefer.